İZMİRLİ ÖĞRENCİLER ÖDÜLLERİ TOPLADI

fizy 22. Liselerarası Müzik Yarışması’nda kazananlar, ünlü jürinin değerlendirmesi ve muhteşem bir ödül töreniyle belli olurken 64. Eurovision Şarkı Yarışması’nda San Marino’yu temsil edecek Serhat; son provasını ödül töreninde liselilerle yaptı.

İZMİRLİ ÖĞRENCİLER ÖDÜLLERİ TOPLADI

fizy 22. Liselerarası Müzik Yarışması’nda kazananlar, ünlü jürinin değerlendirmesi ve muhteşem bir ödül töreniyle belli olurken 64. Eurovision Şarkı Yarışması’nda San Marino’yu temsil edecek Serhat; son provasını ödül töreninde liselilerle yaptı.

İZMİRLİ ÖĞRENCİLER ÖDÜLLERİ TOPLADI
30 Nisan 2019 - 19:15

Serhat Hacıpaşalıoğlu önderliğinde, End Productions tarafından gerçekleştirilen ‘’Dünyanın En Başarılı Gençlik Organizasyonu’’ ödülüne sahip fizy 22. Liselerarası Müzik Yarışması’nın finali ve ödül töreni muhteşem bir organizasyonla yapıldı. Ödül töreninde; ‘’İcra’’, ‘’Sahne Performansı’’, ‘’Erkek Solist’’, ‘’Kız Solist’’, ‘’Orkestra’’ ve ‘’Enstrüman’’ kategorilerinin verilen nakit para ödüllerinin yanı sıra ‘’Basın Özel Ödülü’’ , ‘’Jüri Özel Ödülü’’ ve ‘’Şehrin Sesi’’ dallarının kazananlarına plaket verildi.

 

 

İzmir adına yarışan İzmir Özel Takev Anadolu ve Fen Lisesi ile yarışmaya ortak grup kurarak katılan İzmir Özel Bornova Okyanus Anadolu Lisesi & Özel Mavişehir Okyanus Anadolu Lisesi öğrencileri 4 kategoride ödüllerin sahibi oldu.

 

İzmir Özel Bornova Okyanus Anadolu Lisesi & Özel Mavişehir Okyanus Anadolu Lisesi'nden Zehra Kavut ''Kız Solist'' dalında ikinci olarak 2000 TL'lik ödülü kazandı. Zehra Kavut ödülünü sanatçı melis Sökmen ve Turkcell Dijital Medya ve Eğlence Servisleri Direktörü Barış Zavaroğlu'ndan aldı. Aynı grup ''Sahne Performansı'' dalında ikinci olarak grupça 4000 TL'lik ödülün de sahibi oldu. Grup ödülünü Milliyet Gazetesi köşe yazarı ve sanatçı Nazlı Mengi ile Turkcell Marka ve Pazarlama İletişim Direktörü Ahmet Yaman'dan aldı. Özel Takev Anadolu ve Fen Lisesi ise ''Sahne Performansı'' dalında üçüncü olarak 2000 TL'nin sahibi oldu.

 

Özel Takev Anadolu ve Fen Lisesi öğrencileri ayrıca, ''Orkestra'' kategorisinde birinci olarak 6000 TL'lik ödülü kazandı.Öğrenciler ödülü orkestra şefi, besteci ve aranjör Turhan Yükseler ile Turkcell Kurumsal İletişim Direkötörü İsmail Özbayraktar'dan aldı. Özel Takev Anadolu ve Fen Lisesi'nin gitaristi Bartu Orhun Bilgiç ise ''Basın Özel Ödülü''nün sahibi oldu. Bartu Orhun Bilgiç ödülünü, Milliyet Gazetesi Cadde Eki Haber Müdürü Abdullah Malkoç ve Sabah Gazetesi Günaydın Eki Köşe Yazarı Ömer Karahan'dan aldı.

 

 

Yarışmanın Kazananı Özel Moda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Anadolu Lisesi & Özel Kadıköy Akşam Lisesi Oldu

 

 

Yarışmanın en büyük ödülü ‘’İcra’’ dalı kategorisinin birincisi, yarışmaya ortak grup kurarak katılan Özel Moda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Anadolu Lisesi & Özel Kadıköy Akşam Lisesi oldu.

 

 

Ödülü, yarışmanın kurucusu ve jüri başkanı Serhat Hacıpaşalıoğlu ve Turkcell Dijital Servisler ve Çözümlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ataç Tansuğ verdi. İcra dalı birincisi 10 Bin TL’lik ödülün sahibi oldu. İcra dalında ikinci Galatasaray Lisesi olurken, üçüncülüğü Ankara Özel Tevfik Fikret Anadolu Lisesi ve İstanbul Eyüboğlu Eğitim Kurumları paylaştı. İcra dalında ikinci 7500 TL, üçüncü ise 5000 TL’nin sahibi oldu.

 

Basın Özel Ödülü’nü kazanan grup İstanbul Avcılar Süleyman Nazif Anadolu Lisesi ve

kazanan kişi İzmir Özel Takev Anadolu ve Fen Lisesi’nin gitaristi Bartu Orhun Bilgiç ödülünü, Milliyet Gazetesi Cadde Eki Haber Müdürü Abdullah Malkoç ve Sabah Gazetesi Günaydın Eki Köşe Yazarı Ömer Karahan verdi.

 

Açılışı Yapan Koray Avcı’dan Liselilere: ‘’Şarkı söyleyin, şarkı söyletin’’

 

11 ilden 31 grubun finale kalarak sahne aldığı ve Bostancı Gösteri Merkezi’nde gerçekleşen finalin açılışını son dönemin sevilen isimlerinden Koray Avcı yaptı. Yarışmacı gruplara sahneye çıkmadan başarılar dileyen Avcı, liselilere hayallerinden vazgeçmemelerini söyledi. Sanatçı ‘’Şarkı söylemek bambaşka bir duygu. 12 yıl önce bu yarışmanın Ankara elemelerinde yarışmaya katılmıştım, bugün de iki uçak arası koştum buraya geldim. Öncelikle içeride bulunan 31 gruba şunu söylemek istiyorum. Sahneye çıkıldığı zaman tek başına bir bütün olmayı denemek yerine herkesle beraber şarkıyı söylemek ilk başlangıcınız olsun. Karşınızda dinlediğiniz kişiler yarışmada birinci olsun diye değil beraber nasıl şarkılar söyleyebiliriz diye birbirinizle iletişim kurun.Tek ricam bu. Arkadaşlar elinden geleni yapacaklar biliyorum. Bunun dışında Sokaktan geldik çok mutluyuz bu yüzden. Daha önce kafelerde, mekanlarda çaldım, şarkı söylemediğim yer kalmadı. Üç üniversite okudum ama geldim yine şarkı söylüyorum. Şarkı söyleyin şarkı söyletin. Mutlu olun. Hayat müzikle doğuyor müzikle bitiyor. Hepiniz müzikle, aşkla ve sevgiyle kalın.’’ dedi.

 

Ödül Töreninde Eurovision Rüzgarı

 

 

Kazananların açıklandığı akşam gerçekleşen ödül töreninde ise müzik rüzgarı esti. Liseliler ödüllerini almadan önce konser ziyafeti yaşadı. 64. Eurovision Şarkı Yarışması’nda San Marino’yu temsil edecek Serhat son provasını ödül töreninde liselilerle yaptı. Say Na Na Na ile binlerce liseli ve davetlileri coşturan Serhat 14 Mayıs’taki Eurovision Yarışması öncesi büyük destek aldı. Serhat’a sanatçı Seyyal Taner ve Turkcell Dijital Medya Ve Eğlence Servisleri Direktörü Barış Zavaroğlu başarı dileyerek nazar boncuğu verdiler.

 

Yılın Genç Yıldızı Ödülü Derya Uluğ’a Verildi

 

 

Finalde her sene dönemin en ses getiren isimlerinden seçilerek verilen ‘’Yılın Genç Yıldızı’’ ödülü ise bu yıl genç isim Derya Uluğ’a verildi. Genç şarkıcı sevilen şarkısı ‘’Sürgün Aşkımız’’ı seslendirdikten sonra ödülünü, Turkcell Pazarlama’dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ömer Barbaros Yiş’ten aldı.

 

Törende usta sanatçı Seyyal Taner ‘’Arap Kızı’’ şarkısıyla, sanatçı Melis Sökmen ise Deli Mavi şarkısıyla sahne aldı.

 

Kazananlar Belli Oldu

 

Türkiye’nin en uzun süreli gençlik etkinliği olan ve 22 yıldır aralıksız sürdürülen fizy 22. Liseler Arası Müzik Yarışması’nın finalinde 11 ilden 31 okul mücadele etti. Dağıtılan ödüller arasında toplam 100 Bin TL’lik para ödülü ve Okan Üniversitesi’nden eğitim bursu yer aldı.

 

Muhteşem Jüri Dikkat Çekti

 

Yarışmanın kurucusu ve yapımcısı Serhat Hacıpaşalıoğlu’nun jüri başkanlığını yaptığı finalde; Berksan, Nalan, Tuna Kiremitçi,Erdem Yener, Melis Sökmen, Cemil Demirbakan,Seyyal Taner, Tarkan Gözübüyük, Turhan Yükseler, Meltem Taşkıran, Figen Çakmak gibi ünlü müzisyen, besteci ve sanatçılar jüri koltuğunda oturdu.

 

Basın jüri üyeleri arasında ise, Yavuz Hakan Tok, Nazlı Mengi, Sinem Vural, İlker Gezici, Suat Kavukluoğlu, Funda Karayel, Meltem Fıratlı, Abdullah Malkoç, Ömer Karahan, Oya Çınar, Uygar Taylan, Nil Özer’in yanı sıra radyo programcısı Yasemin Şefik ve radyo-televizyon programcısı Michael Kuyucu yer aldı.

 

Dokuz Sekiz Müzik Genel Müdürü Ahmet Çelenk, Pasaj Müzik Kurucusu Murat Doğan, Ossi Müzik Genel Müdürü Hakan Eren ve Prodüktör - Yapımcı Murat Yıldırım gibi önemli müzik yapımcıları da jüri üyeleri arasında oldu.

 

Fizy 22. Liseler Arası Müzik Yarışması’nın kazananları şöyle:

 

İCRA ÖDÜLÜ:

 

Kazananlar:

 

İcra Birincisi: Özel Moda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Anadolu Lisesi & Özel Kadıköy Akşam Lisesi

İcra İkincisi: Galatasaray Lisesi

İcra Üçüncüsü: Ankara Özel Tevfik Fikret Anadolu Lisesi

İcra Üçüncüsü: İstanbul Eyüboğlu Eğitim Kurumları

 

 

(İcra Ödülü’nü Veren: SERHAT HACIPAŞALIOĞLU – SANATÇI / YARIŞMANIN KURUCUSU / JÜRİ BAŞKANI – ATAÇ TANSUĞ – TURKCELL DİJİTAL SERVİSLER VE ÇÖZÜMLERDEN SORUMLU GENEL MÜDÜR YARDIMCISI)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KIZ SOLİST ÖDÜLÜ:

 

Kazananlar:

 

Kız Solist Birincisi: Bursa Çelebi Mehmet Anadolu Lisesi & Nilüfer Sınav Temel Lisesi – Beste Pehlivan

Kız Solist İkincisi: İstanbul Avcılar Süleyman Nazif Anadolu Lisesi – Sıla Yaprak

Kız Solist İkincisi: İzmir Özel Bornova Okyanus Anadolu Lisesi &Özel Mavişehir Okyanus Anadolu Lisesi – Zehra Kavut

Kız Solist Üçüncüsü: İstanbul Fatin Rüştü Zorlu Anadolu Lisesi & 50. Yıl Cumhuriyet Feridun Tümer Meslek Lisesi – Şeyma Bayraktar

Bu haber 123 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum